Dárkový poukaz Dárkový certifikát
Akce fitness centra RLF Exhibice v krasojízdě

Squashová škola Praha | Squash pro děti

 

RELAX LA FABRIQUE spolu s PRAŽSKOU SQUASHOVOU AKADEMIÍ

pořádají nábor do nově otevřené

Squashové školičky

pro děti ve věku 6 – 16 let

(případně přípravka 4-6 let, viz. níže)

Squash centrum Praha 9

Squash je velmi rychlý, dynamický, zábavný a zdravý sport, který rozvíjí jak výbušnost, sílu a rychlost, tak i všechny formy vytrvalosti. Dále se podílí na rozvoji analytického, systematického a kreativního myšlení, schopnosti rychle reagovat, vyhodnocovat a správně se rozhodovat v krátkém čase v dané situaci. Squash jako takový má velký potenciál a snaží se zařadit po bok ostatních olympijských sportů.

Pražská Squashová Akademie si především klade za cíl seznámit děti s tímto moderním a zajímavým fenoménem dnešní doby a přivést je tak blíže ke sportovním aktivitám jakéhokoli druhu. Jde nám především o zdravý a bezpečný pohyb dětí a kvalitní náplň jejich volného času.

V další fázi se pak velmi aktivně věnujeme vyhledávání a výchově nových squashových talentů, které spolu s rodiči, v rámci individuálních tréninkových lekcí, aktivně rozvíjíme a motivujeme v jejich případné další závodní kariéře registrovaných juniorských hráčů.

Děti jsou v Akademii rozděleny do věkových i výkonnostních skupin, které se na základě půlročních fyzických a herních hodnocení dolaďují, aby se tím zmenšily rozdíly mezi jednotlivci.

Squashové tréninky jsou koncipovány tak, aby je zvládl úplně každý přiměřeně svému věku, schopnostem a možnostem bez přemrštěných výkonnostních i finančních nároků. Podstatou PSA je precizní skupinová výuka zaměřená na zapojení dětí do všech cvičení a her po celou dobu tréninku.

Trénink děti zábavnou formou naučí pravidelnosti a řádu, zodpovědnosti za sebe i za druhé a novým povinnostem. Naučí se správnému držení těla, zpevní kosterní svalstvo, naučí se vnímat prostor, správně běhat, soustředit se, dýchat a v neposlední řadě také relaxovat. Každý trénink se sestává ze tří částí: rozcvičky (atletická průprava), hlavní části (úderová technika, pohyb na kurtu, koordinace, apod.) a z regeneračně-posilovací, popřípadě herní části.

Díky Squashi a PSA se Vaše dítě stane obratnějším, rychlejším, vytrvalejším, ohleduplnějším a koneckonců také družnějším.

PSA pravidelně pořádá squashové turnaje v rámci školičky i mezi ostatními školičkami, místní squashovou juniorskou ligu a letní pobytová squashová soustředění.

Dětem se věnují profesionální a prověření trenéři s licencí ČASQ a FTVS s dlouholetou a bohatou praxí v oblasti tréninků s dětmi i z vlastní závodní kariéry.

Zapůjčení squashové rakety, pitný režim a trvalý úsměv trenérů mají všichni členové PSA a maminky k dispozici ZDARMA!

 

V případě zájmu PSA otevře i tzv. přípravku pro děti ve věku 4 – 6 let. Trénink pak spočívá především ve hře v kolektivu a to více méně bez rakety (koordinace pohybu, cílený rozvoj motoriky a hlavně nekonečná ZÁBAVA v jakékoli podobě). Trenéři s dětmi nenásilnou a zábavnou formou pracují zejména na upoutání jejich pozornosti, na udržení soustředění po co možná nejdelší časový úsek, na zdravém mentálním rozvoji a touze po zdravém pohybu. Vše by mělo vyústit v připravené dítě pro squashovou školičku, případně jiný sport v aktivní podobě.

Kde trénujeme

RELAX LA FABRIQUE, Cukrovarská 33, Praha 9 – Čakovice

Náborové a informační schůzky

Náborové a informační schůzky se konají dle předešlé telefonické domluvy.

Termíny tréninků

Podle většinového zájmu, jednou týdně v rozsahu 60 minut (předpoklad: každé pondělí nebo středu mezi 14:00 – 18:00)

Vybavení na trénink

Šortky nebo tepláky, tričko, ponožky a boty s nebarvící (in-door) podrážkou, ručník – rakety a míčky bezplatně zapůjčíme

Další informace

Tel. +420 604 994 246, nebo email prazskasquashovaakademie@seznam.cz

Náš cíl - naučit Vaše děti SQUASH!