Dárkový poukaz Dárkový certifikát
Akce fitness centra RLF Exhibice v krasojízdě

Pravidla squashové ligy

Pravidla Čakovické squashové ligy 2011/2012

1. Systém

Účastníci jsou rozděleni do skupin zpravidla po 5-ti hráčích, kde v jednom hracím kole (přibližně třicet dní) odehraje každý s každým dle vzájemné domluvy jeden zápas na 3 vítězné sety (hraje se dle pravidel ČASQ "beze ztrát" do 11 bodů, rozdíl na konci setů musí být dvoubodový). Seznam telefonních čísel pro kontaktování soupeřů a seznam zápasů pro aktuální měsíc je uložen na recepci. Po skončení utkání hráči zapíší do seznamu zápasů výsledek a potvrdí jej svými podpisy. Na konci hracího kola první dva hráči v pořadí ze skupiny postupují do vyšší skupiny (kromě 1.skupiny), 3.hráč zůstává ve skupině a 4. s 5. hráčem v pořadí sestupují do skupiny nižší. Z organizačních důvodů mohou být počty hráčů ve skupinách a následně postoupivších a sestoupivších hráčů v jednotlivých kolech upravovány. ČSL 2012/13 bude probíhat od začátku září 2012 do konce května 2013, tzn. přibližně devět hracích kol.

2. Přihlášky nových hráčů

Zájemci se mohou přihlásit kdykoli v průběhu soutěže na recepci. Do hry budou zařazeni na počátku dalšího kola do nejnižší skupiny nebo mohou zažádat o "divokou kartu", pokud chtějí začít ve vyšší skupině. Žádný poplatek za ligu se neplatí, hráči platí vždy jen běžnou cenu za užívání kurtu. Zúčastnit se mohou všichni. Zvlášť zveme rekreační hráče, kteří získají možnost pravidelně hrát s více hráči na své herní úrovni.

3. Divoká karta

Na základě divoké karty si může nový hráč ligy zvolit v jaké skupině chce účast v lize začít. Pokud tuto skupinu vyhraje, zůstává v ní již pro další kolo. Jestliže ji nevyhraje, další kolo začíná v nejnižší skupině, nebo může opět využít divokou kartu. Pokud hráč nevyhraje jím zvolenou skupinu, neobdrží žádné body do celkového žebříčku. Divokou kartu může hráč obdržet za poplatek 200 Kč. Na jedno kolo se vždy udělují maximálně dvě divoké karty (maximálně jedna do skupiny na kolo).

4. Odměny v každém kole

Vítěz každé ze skupin za jednotlivé kolo obdrží jako prémii poukázku na jednu procedůru cryoterapie. Podmínkou je, že nesmí v kole skrečovat žádný zápas.

Hráč, který v aktuálním kole odehraje v nejkratší době od začátku kola všechny své zápasy, obdrží slevu 20% při jednorázovém nákupu zboží Tecnifibre, Oliver a Yonex v neomezeném množství. Slevu je nutné uplatnit do 30-ti dnů od konce kola, za které hráč získal tuto možnost. Po uplynutí této doby možnost slevy propadá.

5. Ceny v konečném pořadí

Celkový vítěz Čakovické ligy vyhrává Bronzovou kartu v hodnotě 3000 Kč. Vicemistr ČSL vyhrává Dárkový poukaz v hodnotě 2000 Kč na užívání squashového kurtu a třetí hráč v konečném pořadí vyhrává Dárkový poukaz v hodnotě 1000 Kč. Platnost karet a poukazu je od konce ligy 1 rok.

Hráč, který bude mít v konečném pořadí nejméně skrečí a účastní se alespoň čtyř hracích kol, obdrží slevu 20% při jednorázovém nákupu zboží Tecnifibre, Oliver a Yonex v neomezeném množství. V případě většího počtu hráčů se stejným počtem skrečí, rozhodne o výherci los. Slevu je nutné uplatnit do 30-ti dnů od konce posledního kola ČSL. Po uplynutí této doby možnost slevy propadá.

Bodování ve skupinách

Skončí-li zápas:
  • 3:0 na sety, získává vítěz do tabulky skupiny 7 bodů, poražený 1 bod
  • 3:1, získává vítěz 6 bodů a poražený 2 body
  • 3:2, získává vítěz 5 bodů a poražený 3 body

Pokud hráči během hracího kola neodehrají svůj vzájemný zápas či nezapíší výsledek Zápasu do seznamu na recepci, bude do výsledků v tabulce zapsán výsledek S:S. V tomto případě se jedná o vzájemnou skreč. V případě jednostranné skreče, to znamená, že jeden hráč nemohl či nechtěl odehrát utkání, zapíše vítěz výsledek 3:S. Může se jednat o případy, kdy jeden z hráčů nedorazí na smluvený zápas, nebo nemá čas utkání odehrát, či zrušil již smluvený zápas a nenabídne přijatelný náhradní termín, atd. Jednostrannou skreč doporučujeme zapsat po vzájemné dohodě obou hráčů.

Bude-li zapsán výsledek:
  • 3:S, získává vítěz 4 body, poraženému se 1 bod odečítá
  • S:S, oběma hráčům se odečítá 1 bod

Reklamace výsledků

Výsledky zápasů z právě odehraného kola je možné reklamovat do dvacáté hodiny pracovního dne následujícího po dni, kdy byly kompletní výsledky kola zveřejněny na internetových stránkách.

Pořadí ve skupinách

O pořadí ve skupině rozhoduje počet získaných bodů za dané hrací kolo. V případě rovnosti bodů rozhoduje vzájemný zápas, popřípadě los.

Bodování celkových výsledků a konečné pořadí

Do celkových výsledků Čakovické ligy se započítávají všechny získané body v jednotlivých hracích kolech, ale vynásobené koeficientem skupiny. Koeficient skupiny závisí na počtu skupin v jednotlivých kolech, přičemž nejnižší skupina má vždy koeficient 1 a každá vyšší pak o 0,2 vyšší. Celkovým vítězem ČSL se stane hráč, který nasbírá během ročníku (od začátku září 2011 přibližně do konce května 2012) nejvíce bodů.

Poznámky

Hráč, který bez omluvy neodehraje žádný zápas ve dvou bezprostředně po sobě jdoucích hracích kolech, bude z Čakovické ligy automaticky vyřazen.

Tabulky pro aktuální kolo jsou vyvěšeny na nástěnce ve squashcentru a také umístěny na internetových stránkách na www.rlf.cz.

Dotazy

Případné dotazy rádi zodpovíme na e-mailu squash@relaxlafabrique.cz / squash@rlf.cz