Dárkový poukaz Dárkový certifikát
Akce fitness centra RLF Exhibice v krasojízdě

Solárium

Jaká solária používáme

Wallyball

Špičkový model Affinity 880 nabízí flexibilní technologií Dynamic Power. Affinity 800 je přesvědčivý jako varianta Twin Power, sériově vybavená obličejovými zářiči Ultra Performance.

Dokonalé opalování

Dokonalé celistvé opálení zaručují sériové zářiče pro opalování šíje a volitelné zářiče pro opalování ramen.

Komfortní ovládání

Přehledný ovládací panel s názornou symbolikou umožňuje to nejsnadnější ovládání.

Ergonomie solária

Nové velkorozměrové lehátko Body Shape zaručuje relaxační zážitek z opalování.

Pohodlí

Zařízení Climatronic a Aqua Fresh & Aroma zajišťují osvěžení.

Ergonomie solária

Prvotřídní zvukový zážitek slibuje nový systém 3D-Sound včetně Voice Guide, MP3-Dock-in a SD-Card-Slot.

Parametry solaria Ergoline

Solárium Ergoline Affinity 880 (Top Model)

Počet zářivek
50
Výkon
180 W
KJ/MIN
106,5
Rozměry:
235x152x136 cm

 

Solária Ergoline jsou

 • přezkoušena podle evropská normy CCA
 • přezkušena podle normy EMC
 • odrušena a kompenzována
 • certifikována CE
 • přezkoušena GS (TUV)

Novinka - kolagenové trubice

4. 11. 2014 byly v soláriu vyměněny kolagenovo-opalovací lampy.
Nové lampy SmartSun 34 160w jsou v souladu s novou EU normou EN 60335-2-27 0,3W/m2. certifikát

Kolagenové světlo

 • podporuje tvorbu kolagenu, čímž výrazně zpomaluje stárnutí pokožky
 • redukuje tvorbu vrásek a pomáhá vyhladit pokožku
 • pomáha okysličujení organismu
 • podporuje krevní oběh
 • příjemně zahřívá organismus
 • minimalizuje efekt nežádoucí vůně, která se projevuje po opalování kůže

UV světlo

 • opaluje pokožku
 • napomáhá pigmentaci kůže
 • pomáhá tvorbě vitamínu D
 • má biopozitivní efekt

Vhodná kombinace kolagenového světla a UV světla umožňuje získat přirozenou barvu opálení. Zároveň dochází k doplňování potřebného vitamínu D, které zvýší Vaši odolnost vůči nemocem a zlepšení stavu pokožky.

TIPY PRO SPRÁVNÉ OPALOVÁNÍ v soláriu

SOLÁRIA ERGOLINE

Pravdou je, že slunce ve zdravé míře má mnoho bio pozitivních účinků na naši látkovou výměnu, nervový systém , naši kůži, krev a stavbu kostí. Solárium má velmi pozitivní vlastnosti i z hlediska kožních onemocnění, např. akné, lupenky , atd. Veškeré tyto pozitivní účinky lze kontrolovatelně a šetrně docílit ozařováním v soláriích. V protikladu k přírodnímu slunci , které podléhá silným výkyvům. V dnešní době se solária stala více žádanější právě na základě přesného dávkování UV záření. Optické záření se rozlišuje podle vlnových délek. Pro hnědé zbarvení kůže je důležité záření UV-A a UV-B. Záření UV-B aktivuje buňky , které vytvářejí melanin k produkci nového pigmentu. UV-A podporuje melaninové pigmenty , které působením záření UV ztmavnou. Dodávají tedy kůži hnědé zbarvení.

Dopřejte si čas na uklidnění a uvolnění , abyste načerpali nové životní síly v soláriích Ergoline.

TYPY PLETI

Na celém světě se rozlišuje šest typů kůže, přičemž v Evropě se vyskytují první čtyři typy. Lidé reagují podle typu kůže na záření UV-A a UV-B rozdílně. Každý by měl znát svůj typ kůže, aby se mohl správně vystavovat slunci a soláriu.

Solárium

Typ kůže I. : lidé se zrzavými vlasy a velmi světlou kůží, takzvaný keltský typ, se téměř neopálí a po ozáření sluncem velmi rychle trpí spálením kůže.

Typ kůže II. : Tato skupina má také silný sklon ke spálení. U tohoto typ je charakteristická světlá kůže , blond nebo světle hnědé vlasy , modré a zelené oči.

Typ kůže III. : V našich zeměpisných šířkách se sice řadí typ III. k typu středoevropana s tmavou kůží, který se opaluje relativně dobře, ale je-li neopatrný, může si kůži spálit.

Typ kůže IV. : Lidé s hnědou až olivovou kůží, tmavýma očima a vlasy, nemají žádný sklon ke spálení na přírodním slunci ani v soláriu.

DOBA OPALOVÁNÍ v soláriu

Důležité pravidlo při opalování zní: Nepřehánět a nepřekračovat opalovací časy daných solárií. To znamená: maximálně jednu solární lázeň denně. Jako obecné pravidlo pak platí nepřesáhnout deset solárních lázní během dvou až tří týdnů. Pokud se nevyskytnou problémy se spálením, stačí jedna až dvě sluneční lázně za týden, aby vydrželo hnědé zbarvení.

KOSMETIKA , ODLÍČENÍ pro pobyt v soláriu

Solární krémy jsou přesně uzpůsobeny požadavkům opalované pokožky. Kůže potřebuje vlhkost a udržet si pružný, hebký a mladiství vzhled, proto by neměla být podceňována její ochrana solární kosmetikou.

Před a po opalování ošetřete kůži, aby hnědé zbarvení pokožky déle vydrželo. Při výběru krémů byste měli hledět hlavně zda byl lékařsky nebo dermatologicky testován a zda je označen etiketou s datumem trvanlivosti. Mezi kvalitní solární kosmetiku se řadí značky Ergoline a Sunmaxx.

Před opalováním v soláriu odstraňte z kůže veškeré kosmetické přípravky a odložte si šperky. Při opalování v soláriu nepoužívejte ochranné prostředky proti slunci, protože tyto prostředky negativně ovlivňují účinky opalování.

OCHRANA OČÍ v soláriu

Dalším důležitým pravidlem při slunění v soláriu je používání solárních brýlí, které šetří jemnou pokožku očních víček. Nezbytnou součástí jsou solární brýle pro ty, jež nosí kontaktní čočky či prodělali operaci očí. K dispozici jsou na vyžádání u obsluhy. U obsluhujícího personálu si můžete také zakoupit solární brýle vlastní. Doporučujeme z hygienických důvodů.

POKYNY PRO návštěvníka solária

Solária Ergoline

Upozorněte obsluhující personál solária, pokud jste v našem studiu poprvé. Požádejte o vysvětlení obsluhy solária (u jednotlivých typů se liší)! Seznamte se důkladně s maximálními doporučenými intervaly opalování. Pokud užíváte léky, trpíte kožním onemocněním, oční poruchou či alergií, poraďte se se svým lékařem. Také pro těhotné ženy a děti do 12 let doporučujeme před používáním solária poradit se s lékařem.

Upozorňujeme naše zákazníky, že po požití alkoholu nebo jiných omamných látek se stává slunění v soláriu rizikovým, a budete obslouženi pouze na vlastní nebezpečí!!!

LÉKY

Určité léky mohou zesilovat účinky ultrafialového záření. Jestiže užíváte léky nebo máte nějakou kožní chorobu, měli byste se před prvním opalováním v soláriu informovat u svého ošetřujícího lékaře. V případě chorobných reakcí v důsledku opalování na slunci, nepoužívejte též opalovací přístroje. Jestliže se na kůži tvoří spálená místa, zatvrdlé otoky nebo pigmentové skvrny , vyhledejte, prosím, lékaře.

HYGIENA

Správná hygiena ve studiu má pro Vaše zdraví rozhodující význam. Před každým opalováním se lůžková plocha solária musí vyčistit speciálním desinfekčním prostředkem. Zvlášť bezpečnou ochranu poskytuje rychlý dezinfekční prostředek Sagrotan Ergoline.

ATESTY A CERTIFIKACE

Veškeré opalovací přístroje Ergoline jsou přezkoušeny podle ustanovení předpisů VDE ve zkušebně TUV (Spolek pro technický dozor) a mají značku GS, což znamená - kontrolovaná bezpečnost, které můžete plně důvěřovat, stejně jako špičkové opalovací kvalitě firmy JK, jakožto jedničky mezi výrobci profesionálních opalovacích přístrojů a speciálním výhodám veškerých opalovacích přístrojů Ergoline. Solária jsou schválena Elektrotechnickým zkušebním ústavem - EZÚ v Praze pro používání v provozu ČR.

Ceník a provozní doba solária

Solárium Ergoline Affinity 880

solárium - jednorázově 20Kč/min.
solárium permanentka 100min. 1700
solárium permanentka 200min. 2800
rezervace

 

Související odkazy:

Solárium
Seznam léků a látek - kontraindikace v soláriu
Provozní řád solária