Dárkový poukaz Dárkový certifikát
Akce fitness centra RLF Exhibice v krasojízdě

Pilates Praha

Cvičení pro harmonizaci těla a mysli

Pilates v RLF Praha

pátek19:00 - 20:00 hodin

Hodiny pilates vede trenérka Hanka Mandrysz

Pilates

Pilates je cvičení zaměřené speciálně na vytvoření svalové rovnováhy v těle, na lepší koordinaci pohybu, ovládání břišní oblasti a na správné dýchání. Podporuje tvarování a posilování svalstva celého těla, nezaměřuje se tedy pouze na izolované svalové skupiny. Pilates patří do skupiny cvičení forem body & mind. Pravidelným cvičením na podložce podle metody pilates se podporuje stabilita trupu a pánve a zlepšuje se ovládání svalů a pohybu v páteřní oblasti. Při cvičení se pravidelně soustředíme především na hluboký stabilizační systém páteře a zapojení všech svalů v této oblasti (hlubokých svalů břicha, zad, pánevního dna a bránice). To je velmi důležité pro prevenci před poškozením páteře a při případných bolestech zad či krku.

Cvičením pilates dodáme našemu tělu: větší sílu, zlepšíme svalový tonus a vytrvalost, zkvalitníme naše dýchání, zlepšíme stabilitu a rovnováhu našeho těla, tělo bude pružnější. Cvičení výrazně přispívá i ke snížení hladiny stresu.

Základní principy, které dodržujeme při cvičení pilates

dýchání – koncentrace – centrace – kontrola – přesnost – plynulost

Paleta cviků metody pilates je různorodá – většinu cviků lze provádět ve více verzích, s ohledem na náročnost. A proto je metoda pilates přínosná pro zájemce jakékoliv úrovně fyzické zdatnosti. Cvičení je určeno pro každého, bez rozdílu věku, bez rozdílu pohlaví.

Typická sestava pilates se skládá z několika cviků, které po sobě následují v daném pořadí. Svaly jsou tak průběžně připravovány na větší zátěž a je postupně procvičováno celé tělo. Pokud se tato série pohybů provádí správně, dostaví se pozitivní účinky spočívající v harmonické spolupráci mezi myslí a tělem, což vede ke správnému držení těla a celkovému pocitu zdraví a vitality.

Pilates cvičení probíhá převážně na podložce. Cvičební blok, podkreslený pomalou relaxační hudbou, obsahuje cviky vleže, v sedě či ve stoji. Náročnost cvičení a cvičební sestavu lze měnit a upravovat podle přání cvičenců. Není potřeba obuv, cvičí se naboso, nejlépe v protiskluzových ponožkách - pokud je to ovšem pro někoho nepříjemné, může cvičit i v obuvi, ale raději s měkkou podrážkou. Při cvičení se většinou nepoužívají žádné pomůcky, příležitostně se cvičí s overballem či therabandem (posilovací pás), které nám dopomůžou do určitých poloh a protažení – pomůcky vč.podložky jsou v ceně cvičení. Na hodinu ssebou si nezapomeňte vzít ručník a dostatek tekutin.

Pilates - ceník

Permanentky na cvičení

V současné době není cvičení v nabídce.

Hledáme nové cvičitelky bližší info na tel. 602 375 476

Pilates rezervace