Dárkový poukaz Dárkový certifikát
Akce fitness centra RLF Exhibice v krasojízdě

Pedikúra

Pedikúra - péče o nohy a nehty u nohou

Pedikúra

Pedikúra v Relax la fabrique Praha

Pedikúra

Pedikúra - péče o nohy

Stále je zdůrazňováno, že o nohy je třeba pečovat, protože nás trpělivě nosí celý život. Přesto s nimi má více než polovina dospělé populace problémy - to znamená, že prakticky každý druhý klient pedikérních studií trpí deformacemi chodidel a/nebo prstů nohou. S tím souvisí nadměrné rohovatění kůže, otlaky či kuří oka. Během života jsou chodidla hodně zatěžována - nosí celou váhu těla, v závislosti na pohybu dokonce i několikanásobnou. V průměru člověk nachodí za život vzdálenost odpovídající přibližně čtyřnásobku obvodu zeměkoule. Když k tomu přičtete, že nohy se mnohdy tísní v naprosto nevhodné obuvi a nedostává se jim patřičné péče, není divu, že se brzy přihlásí bolestivé problémy. Přestože 98% lidí se narodí s naprosto zdravýma nohama, více než 60% z nich má v dospělosti anatomické potíže. Některé deformace ovlivňují celé chodidlo, jiné "pouze" prsty u nohou. Hlavním důvodem většiny potíží však je špatná obuv - příliš vysoké podpatky a nesprávné tvary nebo velikost bot tlačí nohy do nepřirozené polohy.

Funkce pedikúry

Co uděláme, když přijde klient s takovými problémy? Příčinu obtíží asi těžko sami vyléčíme, ale můžeme výrazně přispět ke zmírnění příznaků. Odstranění kuřího oka, péče o zarůstající nehet či odstranění nadměrného množství zrohovatělé kůže školený pedikér hravě zvládne. Kromě toho ale můžeme klientům usnadnit chůzi a stání.

Průběh pedikúry

Pedikúra Pedikúra Pedikúra

Celá péče trvá v pedikérském salónu kolem 1 hodiny, kdy se používají krémové peelingy, pleťová másla, oleje, změkčovací přípravky, kterými se provádí masáž nebo zábal. Samozřejmostí je úprava délky a tvaru nehtů, u nohou pak hrubé kůže a mozolů na ploskách nohou. Případné problémy, jako jsou zarůstající nehty a kuří oka, Vám citlivě odstraníme.
Pedikúru - péči o své nohy si mohou dopřát jak ženy tak muži. Péče o nohy je náročná a je zapotřebí odborné pomoci.

Kdy nepodstupovat pedikúru?

Pedikúru mení vhodné podstupovat, trpíte-li plísňovým onemocněním, kandidou, bradavicemi, zánětem kožního valu nebo lupenkou.

Základní pedikúra

Základní pedikúra - nejprve u klienta provedeme kontrolu nohou, překontrolujeme zda není na nohou plíseň, ekzém, bradavice, atd. Je-li všechno v pořádku připravíme lázeň na nohy, která je teplá 35 až 37 stupňů. Klient si ve vodní lázni máčí nohy 20-30 minut. Po uplynutí vyndáme nejprve jednu nohu, osušíme, odlakujeme nehty.
Nejprve odstraníme exkavátorem kůžičky a nečistoty kolem nehtů, poté nehty ostříháme zabrousíme pilníkem a dočistíme exkavátorem nečistoty pod okraji nehtů.
Jsou-li nehty ztluštělé tak je nejprve zbrousíme ze shora a poté ostříháme.V této chvíli můžeme přistoupit k odstraňování otlaků. Otlaky odstraňujeme pomocí skalpelu. Následuje masáž nohy.
Po ošetření vyjmeme druhou nohu z vodní lázně a následuje stejný postup. Na nohy je možné na přání klienta použít pudr. Některým klientům zarůstají nehty, i tohoto bolestivého problému Vás zbavíme, pokud není nehtový val v zánětlivém procesu. Vzhledem k tomu, že se jedná o velmi bolestivou záležitost postupujeme opatrně a citlivě problém odstraníme.

Kompletní pedikúra

U kompletní pedikúry je postup stejný jako u základní pedikúry, ale navíc je peeling, maska (zábal) a masáž nohou po koleno.

Pedikúra - modeláž nehtů

Věnujme nohám péči a účinné ošetření. Především v létě, kdy odhalujeme více kůže než jindy a zmíněné partie o to více volají o pozornost. Gelové nehty jsou jedním z možným způsobů, jak doladit vzhled nohou a případně zakrýt drobné nedokonalosti nehtu. Tuto službu Vám odborně provedeme.

Rady pedikérky, jak pečovat o nohy

  1. Starejte se o své nohy denně. Při mytí se snažte dostat všude, i mezi prsty a pod nehty.
  2. Po koupeli nohy dobře osušte. Snažte se dostat i mezi prsty. Vlhké nohy jsou živnou půdou pro bakterie a pach.
  3. Zabraňte vzniku suché a popraskané kůže na nohou tím, že před spaním vmasírujete do pokožky na nohou kvalitní pleťový krém nebo mléko.
  4. Denně noste čisté punčochy a ponožky.
  5. Nehty u nohou stříhejte rovně napříč, abyste zabránili vzniku zarostlých nehtů. Po ostříhání obruste okraje nehtů pilníčkem.
  6. Každý den kontrolujte , zda nemáte na nohách puchýře, kuří oka, mozoly, oteklá místa či jiné problémy. Pokud ano, okamžitě je ošetřete. Trocha prevence je lepší, než pracná dodatečná péče.
  7. Střídejte obuv. Střídání obuvi umožňuje, aby úplně vyschly a vrátily se do normálního tvaru. Vydrží tak déle a Vaše nohy tak budou zdravější.
  8. Máte-li nadváhu, zbavte se nějakých kil. Nadměrná hmotnost znamená pro namáhané nohy dodatečnou zátěž.
Zdroj: Stephanie Tuourles - Přírodní péče o nohy, nakladatelství Pragma

Pedikúra - ceník

Není v nabídce

V současné době není tato služba cvičení v nabídce.