Dárkový poukaz Dárkový certifikát
Akce fitness centra RLF Exhibice v krasojízdě

Cvičení na míči

Dynamické zdravotní cvičení na rehabilitačním míči

Z DŮVODU MATEŘSKÉ DOVOLENÉ NENÍ NYNÍ CVIČENÍ NA MÍČI V NABÍDCE NAŠEHO CENTRA

Zaměření cvičení na míči

Cvičení na míčích Cvičení na míčích Cvičení na míčích Cvičení na míčích

Cvičení je zaměřené na nápravné cviky pro celé tělo, vyrovnání dysbalancí, celkový strečink, správné držení těla a zdokonalení nervosvalové koordinace. Cvičení na míči je vhodné pro všechny věkové kategorie.

Výběr rehabilitačního míče (gymball)

Při výběru rehabilitačního míč (gymbal) mějte na mysli, že čím je míč levnější, tím větší je pravděpodobnost nekvalitního výrobku. Ceny kvalitnějších míčů se pohybují od 500 Kč, jsou vyrobeny z protiskluzového materiálu, odolného proti opotřebení a běžnému propíchnutí. Dalším parametrem rehabilitačního míče je jeho zátěž.
Ta by měla být dostatečně dimenzována s ohledem na možnost nerovnoměrného rozložení zátěže, které na rehabilitační míč působí při určitých cvicích. Kvalitní míče jsou schopny unést zátěž až 300kg. Průměr rehabilitačního míče se volí podle výšky postavy (viz. tabulka).

Doporučená velikost rehabilitačního míče

Výška postavy Průměr míče
do 150 cm 55 cm
do 175 cm 65 cm
nad 175 cm 75 cm

Význam cvičení na míči

Balanční dynamické a statické cvičení aktivně zatěžuje posturální hluboké zádové svaly a neustále procvičuje stabilizaci páteře. Bezpečně a zdravě v jednoduchých pozicích posiluje fázické svaly. Balančním cvičením aktivně zapojujeme hluboké svaly zad které uvolňujeme, protahujeme a posilujeme. Zásluhou balančních pozic stále stabilizujeme páteř a tak neustále, nepřetržitě posilujeme svalstvo. Udržováním nestabilních pozic na míči je svalově náročnější cvičení než vzpřímený stoj.
Cvičením významně a efektivně zlepšujeme funkci posturálních svalů. Pravidelným cvičením na míči kvalitně a efektivně rozvíjíme kondiční a koordinační schopnosti...
Dokáže formovat postavu, na správné držení těla které vede k posilování svalstva udržujícího vzpřímenou postavu, cvičení na protažení zkrácených svalových skupin. Gymnastické cvičení na velkém míči má vysoce efektivní kondiční a zdravotní charakter.

Vybavení pro cvičení na míčích

Vybavení pro cvičení na míčích je k dispozici v ceně hodiny (míče všech velikostí, podložky, overball, činky, tyče, posilovací gumy).

Ceník cvičení na míčích

Není v nabídce

V současné době není toto cvičení v nabídce.

ceník půjčovny

obuv raketa SQ TOP raketa SQ míček SQ
60 Kč 60 Kč 85 Kč 25 Kč
raketa BM pálka PP míček PP košík BM
60 Kč 25 Kč 20 Kč 20 Kč
brýle osuška ručník prostěradlo
50 Kč 25 Kč 25 Kč 25 Kč